O nás

O nás

Hrajeme volejbal, ctíme tradici

Historie volejbalové Dukly


18x

Mistr republiky ligy v Extralize

11x

Vítěz pohárové soutěže republiky

1x

Vítěz poháru mistrů Evropských zemí

VK Dukla Liberec je český mužský a od roku 2017 opět i ženský volejbalový klub v Liberci. Klub byl založen v roce 1948. V Praze byli soustředěni nejlepší armádní volejbalisté do nově zřízeného samostatného klubu – vznikl ATK (Armádní tělovýchovný klub). V průběhu dalších let prošel klub řadou reorganizací a změn.

Název klubu se několikrát změnil – od zmíněného ATK před ÚDA (Ústřední dům armády) k dnešnímu názvu DUKLA, který má úzký vztah k historii ČSA. Armádní vrcholoví volejbalisté rovněž měnili několikrát působiště. Od založení do roku 1957 to byla Praha, v období 1957–1966 Kolín, v souvislosti s přechodem 1. volejbalové ligy do hal v letech 1966–1969 Jihlava a konečně od roku 1969 zdomácněli nejlepší armádní volejbalisté v Liberci.

TÝMY MLADÝCH

VK DUKLA Liberec disponuje velmi širokou členskou základnou ve všech katerogoriích, od nejmenších v přípravce až po juniory a juniorky, hrající nejvyšší republikové soutěže.

STANTĚ SE JEDNÍM Z NÁS

Přejděte na stránku s kontakty a napište nám email nebo jednoduše zavolejte. Vše podstatné se od nás neprodleně dozvíte.

GALLERY